Auto-sedišta čuvaju mališanima život
Dnevnik 28.11.2018 | Dnevnik.rs

Prva nacionalna konferencija o bezbednosti dece u saobraćaju održana je juče u Novom Sadu, u Svečanoj sali Turističkog naselja „Ribarsko ostrvo”.
Kako je rekla Marijana Jovanović iz Centra za promociju i bezbednost u saobraćaju, Nacionalnom strategijom za bezbednost u saobraćaju Republike Srbije predviđeno je da nakon 2020. godine nijedno dete ne strada u saobraćaju. – To je veoma zahtevan zadatak i mislim da je ova konferencija važan korak ka ostvarenju tog cilja – istakla je Marijana Jovanović. – Izuzetno je važno da se okupe sve institucije koje se, u većoj ili manjoj meri, bave tom



![Zrenjanin danas na nogama: Studenti prikupljaju potpise, građani čekaju u redovima na sve 4 lokacije [FOTO] Zrenjanin -…](https://nstatic.net/149/41134149tzsnyv.jpg)



