Crnogorcima smeta patrijarh varnava: Pokrenuo izgradnju Hrama Svetog Save i stradao u jeku konkordatske borbe, a rodnu kuću mu srušili do temelja! (video)
Kurir 26.04.2019
![Crnogorcima smeta patrijarh varnava: Pokrenuo izgradnju Hrama Svetog Save i stradao u jeku konkordatske borbe, a rodnu kuću mu…](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Rodna kuća patrijarha srpskog Varnave Rosića u Pljevljima u ponedeljak je - srušena.
Uklanjanje skromnog, prizemnog objekta u naselju Zlodo izvršeno je, navodno, na zahtev trenutnih vlasnika, a ovom činu nije se usprotivio niko iz opštinske uprave niti nadležnih za brigu o kulturno-istorijskim objektima, pišu Večernje Novosti. Ovim činom Crna Gora je ostala bez spomenika koji je čuvao sećanje na jednog od najvažnijih poglavara SPC, koji je u istoriji zapamćen kao veliki borac protiv Konkordata iz 1937. godine koji je znatno