Iracionalno poigravanje procedurom: Zašto se Filološki fakultet odriče iskusnih profesora
Sputnik 06.06.2019
![Iracionalno poigravanje procedurom: Zašto se Filološki fakultet odriče iskusnih profesora](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Šta se to dešava na Filološkom fakultetu da je 136 znamenitih univerzitetskih profesora, akademika, književnika, pravnika, novinara... potpisalo otvoreno pismo stavivši se na stranu suštine, a ne procedure.
Njihovo reagovanje izazvala je činjenica da je nedostatak kvoruma na sednici Nastavno-naučnog veća Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu bio razlog da profesori dr Darko Tanasković i dr Predrag Piper ne budu predloženi za emeritusa, iako su matične katedre za to dale pozitivno mišljenje. To je bio razlog objavljivanja otvorenog pisma nazvanog „Predlog za razmišljanje“ čiji potpisnici navode da su istinski zabrinuti zbog raznih pojava koje