Продала хаљину с венчања принца чалса и леди ди због болесне пријатељице: Јелисавета Карађорђевић била је и верена за Ричард Бартон који је хтео само једно!
Курир 14.09.2019

У Историјском музеју Србије у наредна два месеца биће отворена изложба "Дуго путовање кући", која је својеврсни омаж кнегињи Јелисавети Карађорђевић.
Публика ће моћи да се упозна са животом једине девојчице и последњег детета владарског дома Карађорђевића рођеној у Краљевини Југославији 1936, која се после вишедеценијског прогона вратила у свој родни Београд. На фотографијама из приватне архиве, нажалост, нећемо видети Јелисавету са некадашњим вереником Ричардом Бартоном. - Много ствари људи не знају о мени и морају пажљиво да погледају сваки експонат. Фотографије нисам успела да пронађем, а волела бих да