Бастаћ: Весић наложио свом обезбеђењу да бије мирне грађане како би скренуо пажњу са корупције (ВИДЕО)
Председник београдског одбора Странке слободе и правде Марко Бастаћ оптужио је данас заменика градоначелника Горана Весића да је људима који су га синоћ обезбеђивали током промоције књиге у центру Београда, наложио да, како је рекао, "туку мирне људе" који су окупили испред галерије Прогрес како би "скренуо пажњу са корупције у вези са обновом Трга Републике".
Бастаћ је испред улаза у Скупштину Београда поставио пано са фотографијама особа за које тврди да су синоћ обезбеђивали Весића а које је, по његовим речима, предводио "бивши кикбоксер а садашњи директор Београдских електрана, Раде Баста који директно одговара Горану Весићу".
"Оно што се јуче дешавало у центру Београда је апсолутно забрињавајуће. Иза мене су лица људи који нису припадници МУП-а и који су по налогу Горана Весића тукли мирне грађане. Питам полицију да ли може да идентификује те особе", рекао је Бастаћ новинарима.
Председник београдског одбора Странке слободе и правде је додао да је након синоћње промоције Весићеве књиге, полицијској станици Стари град пријављен напад у коме су како је рекао, "неки добили шамаре и лакше телесне повреде".
"Зашто Горане Весићу организујеш промоцију књиге коју ниси ни написао, само 100 метара од Трга Републике чија је обнова коштала 10 милиона евра? Зашто не престанеш да вређаш и малтретираш Београђане", упитао је Бастаћ.
Он је одбацио наводе појединих медија да су активисти Савеза за Србију синоћ палили Весићеву "Књигу о Београду", наводећи да то није могуће јер још није у продаји али је и оптужио Владимира Бебу Поповића да је инсценирао паљење књиге "користећи Гебелсовске методе пропаганде".
"Нико од активиста синоћ није палио књигу. Весић јуче није ни знао како се зове дечак за кога су на промоцији прикупљана средства, што се види и на снимку. Не само да Горан Весић краде новац, он краде и дане наших живота", додао је Бастаћ.
После синоћње промоције Весићеве "Књиге о Београду" у галерији Прогрес у Кнез Михаиловој улици дошло је од кошкања између чланова његовог обезбеђења и активиста Савеза за Србију који су истовремено организовали изложбу "Весићу, где је сад мој Београд?".МУП: Физички напад пријавило десет активиста СНС-а и тројица СзС-а на промоцији Весићеве књигеПолицијска управа за град Београд саопштила је данас да јој се обратило 13 људи који су пријавили да су били физички нападнути током синоћне промоције књиге заменика градоначелника Београда Горана Весића.
Синоћ је испред галерије "Прогрес" у Кнез Михаиловој улици у Београду дошло до вербалног сукоба и физичког гурања између активиста Савеза за Србију (СзС) и Српске напредне странке (СНС), током промоције Весићеве књиге.
Полиција је навела да су нападе пријавили десет присталица Српске напредне странке и тројица активиста Савеза за Србију.
Како се наводи у саопштењу, полиција је о свему одмах обавестила надлежно тужилаштво, којем ће бити достављен извештај на даље одлучивање.
Током синоћне промоције Весићеве "Књиге о Београду" у галерији Прогрес у Кнез Михаиловој улици дошло је од кошкања и међусобног вређања између активиста Српске напредне странке и Савеза за Србију који су истовремено организовали изложбу "Весићу, где је сад мој Београд?".
Након што су обе стране међусобно размениле увреде, у једном тренутку дошло и је до физичког гурања активиста СзС-а и СНС-а, а ситуација се након краћег времена смирила.
По завршетку промоције дошло је поново до узајамног гурања припадника Весићевог обезбеђења и активиста Савеза за Србију који су потом "јурили" заменика градоначелника док је ишао ка службеном аутомобилу.
(Бета, 15.10.2019)