Чешки националисти уништили споменике Црвеној армији, па оставили ужасну поруку: Јесу нас ослободили, али не заслужују обележја у нашој земљи (видео)
Курир 25.10.2019

Чешки радикални националисти из Народног социјалног фронта преузели су одговорност за вандалски чин када су на годишњицу антикомунистичке револуције у Мађарској 1956. године у среду споменик војницима Црвене армије у Острави на истоку Чешке полили црвеном фарбом и исписали "Будимпешта 1956", а само дан касније су на сличан начин оштетили и споменик палим црвеноармејцима у Брну.
"Решили смо да подсетимо на стварни устанак народа против комунизма из 1956. године у Мађарској. Црвена армија не заслужује споменике упркос томе што је ослободила Чехословачку. Уместо појма ослобођење када је реч о Црвеној армији исправније нам дође појам окупација од стране Совјетског Савеза", написали су чешки екстремисти на "Фејсбуку". Иако у Чешкој или Пољској није ретко скрнављење споменика Црвеној армији и њеним војсковођама из деценија када је






