Dodik: Srpska teži harmonizaciji odnosa u BiH, ali nećemo trpeti nasilje visokog predstavnika
Kurir 14.11.2019
![Dodik: Srpska teži harmonizaciji odnosa u BiH, ali nećemo trpeti nasilje visokog predstavnika](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da Republika Srpska nastavlja da radi i teži harmonizaciji odnosa u BiH, kako bi BiH mogla da funkcioniše, ali navodi i da neće trpeti pravno nasilje visokog predstavnika u BiH i da za nju postoji varijanta i status nezavisnosti.
"Mi to ne krijemo, ali naglašavam da se trenutno ne preduzimaju nikakve akcije tim povodom, njih samo izmišlja visoki predstavnik u BiH Valentin Incko", rekao je Dodik. On je naglasio da Incko godinama neprestano iznosi laži o BiH, namerno dovodeći u zabludu Savet bezbednosti UN i praveći atmosferu nestabilnosti, da bi opravdao svoje postojanje i rad u BiH, Republiku Srpsku u izveštajima predstavlja kao glavni problem, pokazujući na taj način pristrasnost, te dodao