Наталитет у САД-у пада четврту годину заредом
Ал Јазеера 28.11.2019

Детаљнији осврт на податке сугерира да се у САД-у не рађа довољно беба да би се број становника држао на истом нивоу.
Укупан број беба рођених у САД-у прошле године потврђује да је стопа наталитета у 2018. години поново у паду, досегнувши најнижи ниво у више од три десетљећа. Извјештај Националног центра за здравствену статистику центара за контролу и превенцију болести (ЦДЦ) открива да је у САД-у у 2018. години било регистрирано 3.791.712 рођених, што је два посто мање него у 2017. години, јавља НБЦ Невс. Детаљнији осврт на податке сугерира да се у Сједињеним Америчким








