Izvor: Dojče vele arhiva vesti 04.01.2020
Erdoganovi interesi u Libiji i šire
Dojče vele 04.01.2020
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan sada ima priliku da pruži vojnu podršku vladi u Tripoliju. To je veoma rizičan plan, smatra Rajner Herman novinar Frankfurter algemajne cajtunga. DW.COM Kucnuo je čas u Libiji – za koga? General Kalifa Haftar… »
SAD i Iran - od kraja 19. veka do danas
Dojče vele 04.01.2020
Pučem 1953. Vašington je stvorio plodno tlo za mržnju prema SAD koja je kulminirala u Iranskoj revoluciji i dovela do prekida diplomatskih odnosa 1980. Posle kraće faze približavanja, između SAD i Iran je krajnje napeto. U vreme kada su dve zemlje… »
Beograde, uzmi me na krilo
Dojče vele 04.01.2020
Još od detinjstva pokušavam da „čitam“ grad u koji stižem kao da su njegove ulice tekstovi ili partititure. Beograd, obeležen rekama, meni iz vazduha liči na malo grčko slovo „lambda“ spareno sa „alfom“. Grad nije skup građevina. Niti skup ljudi koji tu… »