Francuska povela, Lajović posle velike borbe poražen od Pera

RTS 06.01.2020

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je od Francuza Benoa Pera sa 2:1 (6:3;6:7/6:8/;6:4) u prvom meču selekcija Srbije i Francuske u drugom kolu grupe A na ATP kupu. U narednom meču srešće se Novak Đoković i Gael Monfis, tok tog duela i kretanje rezultata možete pratiti na našem portalu.

Već na samom startu meča Dušan Lajović je dozvolio brejk protivniku, a potom je usledilo nekoliko ribrejkova na obe strane, da bi ipak Per prvi set sigurno dobio sa 3:6. Vrlo slična situacija sa lako izgubljenim gemom ponovila se našem teniseru i na startu drugog seta, ali Lajović u finišu uspeva da preokrene rezultat čime je izborio taj-brejk. Potom uspeva i da ga dobije sa 8:6 izjedači na 1:1 i uvede meč u odlučujući treći set. U trećem setu se ravnopravna borba