Gol i pogibeljni start Obamejanga (VIDEO/FOTO)

Vesti online 11.01.2020

Gabonski napadač Pjer Emerik Obamejang, najbolji strelac Arsenala, doveo u 12. minutu „tobdžije“ u vođstvo s 1:0 protiv londonskog rivala Kristal palasa na njegovom terenu u utakmici 22. kola engleske Premijer lige, a u 67. minutu je opravdano isključen zbog preoštrog prekršaja nad nemačkim krilom Maksom Mejerom, koji je morao da bude zamenjen.

Završeno je 1:1. Domaćin je izjednačio u 54. minutu preko napadača iz Gane Džordana Ajua. Kapiten Palasa Luka Milivojević nije igrao pošto je onomad dobio crveni karton u utakmici kupa s drugoligašem Derbijem, koji je kao gost pobedio s 1:0. Obamejang je treći Arsenalov igrač koji je na istom meču Premijer lige i zatresao mrežu i dobio crveni karton. Pre njega to je bio novopečeni trener „tobdžija“ Španac Mikael Arteta, isto protiv Kristal palasa на Selherst parku