Roma može i bez kolarova: "Vučica" protutnjala Đenovom i poslala "grifone" na dno Serije a

Sportal blic 19.01.2020  |  Blicsport.rs

Fudbaleri Rome savladali su Đenovu na gostovanju rezultatom 1:3 (1:2) u 20. kolu Serije A. "Vučica" je prekinula seriju od dva neuspeha u prvenstvu i nanela drugi poraz zaredom ekipi iz Đenove.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov nije bio u protokolu za ovaj duel, pošto je odrađivao kaznu zbog pet dobijenih žutih kartona. Čengiz Under je bio strelac prvog gola u šestom minutu, a prednost gostiju duplirao je Biraski u 44. minutu autogolom. Zaostatak je u završnici prvog poluvremena smanjio Goran Pandev, pa su "grifoni" još jače napali u drugom poluvremenu. Ipak, Edin Džeko je otklonio sve nedoumice i potvrdio pobedu svoje ekipe u 74. minutu. Roma se