Билчик: Размотрићемо иницијативу за смањење изборног цензуса у Србији

Бета 22.01.2020

Известилац Европског парламента за Србију Владимир Билчик изјавио је да ће тај орган Европске уније размотрити иницијативу за смањење цензуса за улазак у Скупштину Србије са пет на три одсто.

"Размотрићемо и најновију законодавну иницијативу када будемо проценијивали резултате међупарламентарног дијалога пре избора", рекао је Билчик за Радио Слободна Европа.

Билчик је додао да "помно прати сва политичка дешавања у Србији".

Билчик је с европосланицом Тањом Фајон био у Београду током "међупартијског дијалога о изборним условима" прошле јесени.

Упркос критикама из Европског парламента због најаве промена закона непосредно пред изборе, посланичка група владајуће Српске напредне странке јуче је Скупштини Србије поднела Предлог закона о изменама Закона о избору народних посланика који предвиђа смањење цензуса.

(Бета, 22.01.2020)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »