Federer se vratio iz mrtvih! Švajcarac poslednjim atomom snage porazio Milmana - 10:8 u taj-brejku petog seta! Mirka jedva preživela!

Sportal blic 24.01.2020  |  Petar Lazić
Federer se vratio iz mrtvih! Švajcarac poslednjim atomom snage porazio Milmana - 10:8 u taj-brejku petog seta! Mirka jedva…

Čim je izgubio prvi set na Australijan openu, ozbiljnu dramu je priredio Rodžer Federer koji je na kraju uspeo da savlada Džona Milmana sa 4:6, 7:6 (5), 6:4, 4:6, 7:6 (2).

Odlično je počeo iskusni Australijanac, umalo poveo sa 2:0 u setovima, ali se onda desio preokret još starijeg Švajcarca koji nije priredio iznenađenje u skladu sa današnjim, odnosno još jedan poraz velikog favorita. Tek 33 minuta trebalo je da povede u setovima. Otvorio je meč servis gemom bez izgubljenog poena, potom bio veoma dobar na prvu servu , a već na drugu napravio brejk. Nije domaći teniser iskoristio prvu brejk loptu, ali jeste drugu i poveo sa 3:1.