Derbi Nemačke po meri bajerna: Lajpcig i Menhengladbah odigrali nerešeno, Bavarci zadovoljno trljaju ruke

Sportal blic 01.02.2020  |  Blicsport.rs

Fudbaleri Lajpciga i Menhengladbaha remizirali su 2:2, u poslednjem meču subotnjeg programa 20. kola Bundeslige.

Goste je od velika tri boda u derbiju delilo samo nekoliko minuta, ali su "bikovi" u 89. uspeli da izbegnu poraz. Ovaj rezultat najviše odgovara minhenskom Bajernu, koji se osamostalio na čelu tabele. Čini se da je podela bodova bila najpravednija, pošto je Menhengladbah bio bolji u prvom, a lajpcig u drugom poluvremenu. Prvi gol na meču viđen je u 24. minutu, kada je Plea pogodio mrežu Gulašija, da bi vođstvo duplirao Hofman u 35. minutu. Bikovi su se probudili