Na muci se poznaje duci! Lajović gledao porazu u oči, a onda se maestralno izvukao i nastavio trijumfalni niz!

Sportal blic 26.02.2020  |  va

Naš teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo turnira u Akapulku, pošto je posle preokreta i velike borbe savladao 73. tenisera sveta Stiva Džonsona sa 6:7 (5), 6:4, 6:3.

Meč je bio svojevrstan rolekoster koji je bolje počeo srpski teniser. Lajović je rano napravio brejk, imao šanse i za dvostruko oduzimanje servisa protivniku, ali je Amerikanac zaigrao bolje. Na kraju prvog seta je odlučivao taj brejk koji je ipak pripao Džonsonu. Došao je Amerikanac i do prednosti u drugom setu od 3:2, pred svoje nove servise. Međutim, Lajović se momentalno vratio, da bi na 5:4 došao do tri vezane set lopte, te realizovao poslednju i izborio