Uspešna generalka Orlova

Vesti online 04.03.2020  |  R. Erceg

Prošle nedelje Beli orlovi iz Boniriga odigrali su poslednju kontrolnu utakmicu pred početak sezone. Protivnik je bio Benkstaun Siti, ekipa koja se takmiči u NSW NPL3, jednom rangu niže od našeg tima. Konačan rezultat od 3:1 posvedočio je o odnosu snaga dva tima, a igra Orlova na terenu uliva nadu da bi borba za povratak u najjače premijerligaško društvo trebalo da počne uspešno iduće subote, kad u Bonirig dolaze Nortern Tajgersi. Igraču Benkstauna ukazivana pomoć Publika željna fudbala Pohod na viši rang

Pozitivna atmosfera koja je vladala među Orlovima na predsezonskom banketu održanom veče ranije, bila je preneta i na teren. Sa Istom vedrinom i jakim tempom prvotimci srpskog kluba pristupili su poslednjoj proveri, ušli čvršće u meč i pokazali suparniku ko je ko. Ipak, uprkos dobrom početku, mala nepažnja i zbunjenost u petercu Orlova omogućila je gostima iz Benkstauna do dođu u vođstvo u 14. minutu. Međutim, samo devet minuta kasnije Riči Darko je izjednačio.