Titula sve bliže Minhenu: Bajern držao čas fudbala Borusiji, Kimih lepoticom začinio derbi

Večernje novosti 26.05.2020  |  Tanjug

Fudbaleri Bajerna pobedili su večeras Borusiju u Dortmundu 1:0 (1:0) u derbiju 28. kola Bundeslige

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u gostima ekupu Borusije Dortmund sa 1:0, u derbi meču 27. kola nemačke Bundeslige. Jedini gol na meču postigao je Jozua Kimih u 43. minutu. Bajern je ovom pobedom napravio veliki korak ka osvajanju titule, pošto sada ima sedam bodova više od drugoplasiranog Dortmunda. Uzbudljivo prvo poluvreme počelo je velikom šansom Erlinga Halanda već u drugom minutu. On nije uspeo da kazni isrčavanje Manuela Nojera sa gola pošto