Veljković sve bliži Cvajti, Volfsburg Evropi: Verder posle 40 godina na korak od ispadanja u 2. ligu

Vesti online 07.06.2020

Fudbaleri Volfsburga slavili su protiv Verdera sa 1:0 u 30. kolu nemačke Bundeslige i tako „gurnuli“ domaći tim na ivicu ispadanja u Cvajtu posle 40 godina.

Utakmicama u nedelju završava se 30. kolo Bundeslige, a prvi meč na današnjem programu igrali su fudbaleri Verdera i Volfsburga. Posle Ajntrahta koji je slavio u sredu na Vezeru sa 3:0 i Volfzburg je odneo sva tri boda sa severa Nemačke pogotkom Vuta Veghorsta u 81. minutu. Prvo poluvreme je bilo neizvesno i ujednačeno, Verder je imao nekoliko dobih prilika u prvom delu meča. Sa druge strane, Verder je uzvratio, ali golova nije bilo. Volfsburg se potom „trgao“ i