Statue Kolumba u SAD na meti besnih demonstranata: Rulja ruši spomenike, šutira ih, baca u jezero i skida im glave video
Kurir 11.06.2020
![Statue Kolumba u SAD na meti besnih demonstranata: Rulja ruši spomenike, šutira ih, baca u jezero i skida im glave video](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Statue Kristofera Kolumba oštećene su u Minesoti, Bostonu, Ričmondu i Virdžiniji, jer demonstranti, izrevoltirani zbog smrti Afroamerikanca Džordža Flojda, nastavljaju da iskaljuju bes prema spomenicima, uključujući statue Konfederacije, za koje smatraju da su simboli rasizma.
Učesnici protesta u američkom Sent Polu, glavnom gradu Minesote, srušili su statuu Kristofera Kolumba sa postolja, prenosi Foks njuz. Statua je stajala ispred Kapitola. Na snimcima koje je objavio kanal prikazana je grupa demonstranata koja je nabacila konopac na spomenik i oborila ga na zemlju. Demonstranti su takođe šutirali oborenu skulpturu. U Bostonu, učesnici protesta su skinuli glavu statui Kolumba preko noći u utorak, a delovi glave pronađeni su u