Srbija na „crvenoj listi“ Slovenije: Zabranjen ulazak našim građanima, moraju u karantin
Sputnik 18.06.2020
![Srbija na „crvenoj listi“ Slovenije: Zabranjen ulazak našim građanima, moraju u karantin](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Slovenačka vlada pooštrila je uslove za ulazak putnika iz država izvan EU, pa je za sve koji ulaze iz Srbije i BiH obavezan 14-dnevni karantin ili negativni test na koronu. Slovenačka vlada obrazložila je da se u tim zemljama beleži veći dnevni rast obolelih i da su zato na „crvenoj listi“ na kojoj je već Severna Makedonija.
Svi koji u Sloveniju žele da uđu iz država s „crvene liste“, bilo da su slovenački državljani ili stranci moraće u obaveznu izolaciju ili treba da imaju negativan test ne stariji od tri dana i koji je obavezno urađen u nekoj od članica EU, navodi agencija STA, prenosi Tanjug. Više ne važe ni prethodno priznati izuzeci po kojima se iz tih zemalja moglo ulaziti bez karantine i epidemiološke potvrde ako se radilo o vlasniku nekretnine ili plovila u Sloveniji, a rok za