Bilbao ne odustaje od borbe za Evropu, sjajni Viljareal hita ka eliti

RTS 01.07.2020

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Granade ostvarili su pobede na gostovanjima, u utakmicama 33. kola španske La Lige, odigranim u sredu. Bilbao je pobedio Valensiju na "Mestalji" sa 2:0, dok je isti rezultat viđen na utakmici Alavesa i Granade. Tokom večeri Viljareal je nastavio sa sjajnim partijama i ozbiljno preti klubovima koji su na mestima koje vode u Ligu šampiona.

Baski su došli do važne pobede jer su skočili na sedmu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Trenutno imaju 48 bodova, četiri manje i utakmicu više od Viljareala. Atletik je poveo u 13. minutu preko Garsije, koji je na samom startu drugog poluvremena drugi put zatresao protivničku mrežu i postavio konačan rezultat. Valensiji nije pomogla ni promena trenera, pa su "slepi miševi" zabeležili četvrti poraz u poslednjih pet mečeva i trenutno su deseti sa 46