Dvanaestogodišnji Somborac Aleksa Mirković mlada nada tenisa

RTV 03.09.2020  |  RTV (Bojana Radovanović)

SOMBOR - Aleksa Mirković, dvanaestogodišnji Somborac, počeo je da trenira tenis 2016 godine u teniskom klubu "Žak" u Somboru, u istom klubu u kom je svoju karijeru započeo i naš uspešni teniser Filip Krajinović. Do sada Aleksa je učestvovao na 32 turnira i na svakom je osvojio medalju.

Kup Srbije na travi u Subotici, turnir do dvanaest godina prve kategorije u Somboru, prvenstvo Vojvodine, Otvoreno prvenstvo Novog Sada prve kategorije i državno prvenstvo Srbije do dvanaest godina, sve to je osvojio Aleksa Mirković, mladi, talentovani teniser iz Sombora, koji je ovim sportom počeo da se bavi pre samo četiri godine. Na državnom prvenstvu Srbije, održanom prošlog meseca u Beogradu, Aleksa je osvojio zlato, ali kaže da je konkurencija bila izuzetno