"Bez posla bi moglo ostati: 5.000 radnika" Peradari u BiH pred kolapsom, traže hitnu reakciju vlasti
Blic 08.09.2020 | VALENTINA MIŠLJENOVIĆ
!["Bez posla bi moglo ostati: 5.000 radnika" Peradari u BiH pred kolapsom, traže hitnu reakciju vlasti](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Prodajne cene mesa peradi i jaja u BiH su niže od jediničnih troškova proizvodnje, pa peradarskom sektoru preti nesolventnost i gubici.
U pitanju je 5.000 radnih mesta, upozorili su iz Koordinacionog odbora peradara/živinara BiH. Državnim i entitetskim institucijama uputili su apel da podrže domaću proizvodnju i time spasu ova radna mesta. Naime, uprkos ranije iznesenim zahtevima za pomoć i preduzimanje konkretnih mera, vlasti u BiH nisu, ističu, smanjile namete na proizvodnju mesa peradi i jaja, niti pružile dodatnu stimulaciju za proizvodnju i zaštitu radnih mesta, piše Srpskainfo. – Sa druge