Čudesan Jokić i preokret Nagetsa, majstorica za finale!

N1 Info 13.09.2020  |  Aleksandra Radivojević

Košarkaši Denver Nagetsa slavili su u šestoj utakmici polufinala Zapadne konferencije protiv Los Anđeles Klipersa rezultatom 111:98 i to posle neverovatnog preokreta i sjajne partije srpskog centra Nikole Jokića. Denver je izjednačio na 3-3 u seriji, pa će o finalisti Zapada odlučiti "majstorica".

Jokić je u ključnim momentima poslednje četvrtine ubacio tri trojke zaredom, a ukupno četiri iz šest pokušaja. Srpski igrač je zabeležio dabl-dabl učinak sa 34 poena (13/22 iz igre) i 14 skokova, a uz to je imao još i sedam asistencija. Nagetsi su stigli do "majstorice" posle zaostatka 3-1 u seriji. Ekipa Majka Melouna je prednost Klipersa istopila dobrom igrom u drugom poluvremenu, iako je tim iz Los Anđelesa bio dominantan u prvom delu i na pauzu otišao sa