336 Poginulih za 8 meseci: Svaki sedmi vozač nastrada zbog vožnje u pijanom stanju, ali to nije glavni uzrok nesreća u Srbiji
Blic 18.09.2020 | Marko Tašković
![336 Poginulih za 8 meseci: Svaki sedmi vozač nastrada zbog vožnje u pijanom stanju, ali to nije glavni uzrok nesreća u…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Svako treće lice je nastradalo zbog prekoračenja brzine u saobraćaju, njih 336 izgubilo je život od početka godine, pokazuju podaci Agencije za bezbednost u saobraćaju tokom ove godine.
Ipak, bezbednost u saobraćaju je nešto povoljnija ako se brojke uporede sa prošlom godinom. U prethodnim danima zabeleženo je više saobraćajnih nesreća širom Srbije, a mnoge su imale tragičan epilog. - Prema preliminarnim podacima, zaključno sa 13. 9. 2020. godine, poginulo je 336 lica, a povređeno oko 10.897 lica. Nešto je povoljnije stanje bezbednosti saobraćaja nego prethodne godine odnosno u odnosu na prošlu godinu. Smanjen je broj poginulih za oko devet odsto,