Cicipas: Nešto nije išlo, ali sam bio strpljiv

N1 Info 30.09.2020  |  Danica Obradović

Grčki teniser Stefanos Cicipas istakao je posle teškom mukom izdejstvovane pobede nad 109. teniserom sveta Đaumeom Munarom da tokom prva dva seta ništa nije išlo onako kako je želeo, ali da je u trećem setu uspeo da preokrene stvari u svoju korist.

22-godišnjak je slavio posle tri sata i 13 minuta igre rezultatom 4:6, 2:6, 6:1, 6:4, 6:4. „Pronašao sam svoju igru u trećem setu, sa zakašnjenjem i tada sam osetio da imam kontrolu nad igrom, iako sam bio u zaostatku 2:0. U trećem setu se desio zaokret, osetio sam da imam šansu da pobedim. Nisam mislio ni o čemu drugom. Poslednjih nekoliko nedelja su bile pomalo teške zbog pojednih poraza. Pokušavam da učim iz toga, da rastem, da ih ostavim iza sebe i da nastavim