Jedan tvit menja sve: Tramp pozitivan na koronu, Dau Džons potonuo za skoro 400 poena
Večernje novosti 02.10.2020 | Novosti online
![Jedan tvit menja sve: Tramp pozitivan na koronu, Dau Džons potonuo za skoro 400 poena](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
NAKON što je svetom odjeknula vest da predsednik SAD Donald Tramp i njegova supruga Melanija imaju kovid-19, o čemu se on i oglasio na Tviteru - fjučersi su se srozali u ranom jutarnjem trgovanju na berzi.
Fjučersi industrijskog indeksa Dau Džons ("Dow Jones") srušili su se za 379 poena, a prethodno su pali za više od 500 poena. Osim toga, i fjučersi indeksa S&P 500 i Nasdaq takođe su bili na negativnoj teritoriji. U međuvremenu, prinos na referentnu desetogodišnju državnu menicu pao je na 0,6627%. Prinosi se kreću suprotno cenama. Lekar Bele kuće, Šon Konli, rekao je u belešci: "Predsednik i prva dama su u ovom trenutku dobro i planiraju da ostanu kod kuće tokom