Arhiva vesti 30.10.2020
Dačič i Čen Bo o jačanju parlamentarne saradnje Srbije i Kine
Novi magazin 30.10.2020
Predsednik Skupštine Ivica Dačić primio je danas ambasadorku Kine u Srbiji Čen Bo koja mu se zahvalila na ličnom doprinosu unapređenju bilateralnih odnosa Srbije i Kine u periodu dok je obavljao posao šefa diplomatije i izrazila uverenje da će odlična… »
Najtužnija novakova objava: U poslednje vreme Đokovića pogodila vest o smrti Amfilohija, ovako je reagovao teniser /foto/
Sportal blic 30.10.2020
I najboljeg tenisera sveta pogodile su tužne vesti o smrti mitropolita Amfilohija Radovića. Amfilohije je u jutarnjim časovima preminuo u KBC Crne Gore gde se lečio od korona virusa, saopštila je Mitropolija crnogorsko-primorska. Mitropolit je bio čovek… »
U Novom Sadu još 119 pozitivnih na koronu, u KCV na lečenju 50 pacijenata
Radio 021 30.10.2020
U Kliničkom centru Vojvodine trenutno se leči 50 pacijenata koji su oboleli od korone, što je za deset više nego dan ranije. Trenutno nema pacijenata kod kojih lečenje zahteva primenu respiratora. Prema poslednjem preseku, virusom korona u Novom Sadu je… »
Novak emotivno o smrti Amfilohija: Bio je zvezda vodilja, veliki borac kome zbog ovoga moramo biti zahvalni!
Mondo 30.10.2020
Posle poraza od Lorenca Sonega Novak Đoković se obratio novinarima i tom prilikom je pričao i o nedavno preminulom mitropolitu Amfilohiju. Posle poraza od Lorenca Sonega Novak Đoković se obratio novinarima i tom prilikom je pričao i o nedavno preminulom… »
Tiodorović: Ne postavlja se pitanje zatvaranja škola
Nova 30.10.2020
Epidemiolog Branislav Tiodorović izjavio je danas da se ne postavlja pitanje zatvaranja škola i vrtića i da je to stav koji postoji i u Evropi. On je rekao za RTS da u Srbiji postoji dobar model kada je reč o školama i vrtićima, da se u njima dnevno… »
Detalji napada na srpske policajce: Evo kako je došlo do drugog sukoba u nekoliko dana
Večernje novosti 29.10.2020
DANAS popodne, oko 17.00 časova nepoznate osobe pucale su iz pravca Kosova i Metohije iz automatskog oružja na pripadnike srpske policije. Prema saznanjima “Novosti” u ovoj pucnjavi koja se dogodila nadomak administrativne linije niko nije povređen, a… »
Marković uputio saučešće posle upokojenja mitropolita Odlazeći premijer Crne Gore je to uradio sa svog privatnog Tviter naloga…
Kurir 30.10.2020
Duško Marković, predsednik odlazeće, tehničke vlade Crne Gore uputio je danas sa svog privatnog tviter naloga saučešće sveštenstvu, monaštvu i vernicima Mitropolije crnogorsko-primorske povodom smrti mitropolita Amfilohija. Marković je napisao da je sa… »
Kurir: Vladika Joanikije: Mučeništvo, ljubav, žrtva, dobrota i mudrost mitropolita Amfilohija će zasijati iz božanske perspektiveVečernje novosti: Duško Marković izrazio saučešće Povodom mitropolitove smrti: Mitropolija je danas izgubila svog poglavara, a crkva svog zapaženog jerarhajoš 10 povezanih
Poraz košarkaša Zvezde od Himkija
Politika 30.10.2020
MOSKVA - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Himkiju 83:77 u utakmici šestog kola Evrolige. Najefikasniji kod Zvezde bio je Džordan Lojd sa 18 poena, ali uz loš šut 13/3, Džoni O'Brajant je postigao 14, a Kori Volden 11 poena. Pobednika je… »
Nenošenje maske – pet dana zatvora
Vesti online 30.10.2020
Izmene Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti i Zakona o prekršajima kojima će se efikasnije i strože kažnjavati svako nepridržavanje epidemioloških mera naći će se u Skupštini Srbije najkasnije za dve nedelje. Kazne mogu biti i zatvorske… »
Direktor SZO: Situacija u Srbiji je veoma ozbiljna
Prva 30.10.2020
Direktor kancelarije Svetske zdravstvene organizacije Marijan Ivanuša izjavio je da trenutna epidemiološka situacija u Srbiji "vrlo ozbiljna". On je naveo da se "beleže rekordi kada je u pitanju dnevni broj novozaraženih". "Očekivanja su da će se… »










