Lajpcig se osvetio Parižanima, Sevilja do preokreta sa igračem manje

RTS 04.11.2020

Fudbaleri Lajpciga savladali su na svom terenu ekipu Pari Sen Žermena, posle preokreta 2:1, u utakmici trćeg kola Grupe H Lige šampiona. Parižani meč završili sa dva igrača manje. Sevilja takođe preokretom došla do pobede nad Krasnodarom 3:2 i to sa igračem manje na terenu. Čelsi ubedljiv protiv Rena 3:0.

Uspeo je Lajpcig da se revanšira Pari Sen Žermenu za poraz u polufinalu Lige šampiona prošle sezone, a Red bul je na svom terenu slavio pobedu od 2:1. Parižani su u Nemačku stigli bez trojice napadača - Mbapea, Nejmara i Ikardija, ali njihovo odsustvo nije se osetilo u prvom poluvremenu. "Sveci" su bili bolji rival i to su materijalizovali već u 6. minutu, kada je Anhel Di Marija majstorski proturio loptu pored golmana Gulašija. Meč je mogao rezultatski da bude