Poraz košarkaša Zlatibora (VIDEO)

Zoom UE 17.11.2020

ZLATIBOR – Košarkaši Zlatibora ubedljivo su poraženi od ekipe Borca iz Banja Luke rezultatom 93:70 u trećem kolu ABA 2 lige na turniru koji se održava na Zlatiboru. Ovo je prvi poraz čajetinskog tima u takmičenju, a za razliku od prethodna dva meča, nije uspeo da preokrene dvocifrenu razliku u drugom poluvremenu.

Način na koji Zlatibor otvara utakmice već se može podvesti pod rubriku „Neverovatno ali istinito“. I treći put uzastopno u „balonu“ protivnici u prvom periodu vode i prave seriju. Borac je poveo sa 14 poena prednosti, a 23 od 26 poena postigli su ispod samog koša ili sa linije penala. Sa druge strane, čajetinski tim se muči na početku, promašili su svih sedam pokušaja za tri poena, samo dva pogotka iz igre u prvih 10 minuta. Banjalučki tim i drugi kvartal otvara