Veličanstven preokret hrabrih rukometašica Srbije u pobedi nad Holandijom

RTS 05.12.2020

Rukometašice Srbije savladale su Holanđanke sa 29:25 u meču prvog kola Grupe C na Evropskom prvenstvu u Danskoj. U nedelju od 16.00 naše devojke igraju protiv Mađarske. Direktan prenos je na našem Prvom programu. Strim je na RTS Planeti (samo za korisnike iz Srbije). Tok meča možete pratiti na našem portalu.

Izdigle su se naše devojke kao feniks u drugom poluvremenu. Šest golova zaostatka, teška povreda Andree Lekić u finišu prvog dela, nisu pokolebali naše devojke. Zaigrale su hrabro u nastavku. Selektor Obradović je rizikovao i celo poluvreme igrao bez golmana, sa igračicom više u našadu. Rizik se isplatio i devojke su stigle do veličastvenog preokreta. Drugi deo igre dobile su rezultatom 20:10. Posle izjednačene igre na startu meča, naše su nekako odolevale do 12.