Ovakvo poniženje se desilo prvi put u istoriji NBA: Luka Dončić i ekipa vode 50 razlike protiv Klipersa - i nemaju nameru da se zaustave

Sportal blic 27.12.2020
Ovakvo poniženje se desilo prvi put u istoriji NBA: Luka Dončić i ekipa vode 50 razlike protiv Klipersa - i nemaju nameru da…

Neverovatno, ali istinito - košarkaši Dalasa na poluvremenu meča sa Klipersima u Los Anđelesu imaju 50 poena prednosti! Ekipa iz Teksasa je za 24 minuta postigla spektakularnih 77 poena, a od jednog od najvećih favorita za osvajanje titule primila 27 poena.

Da, dobro ste pročitali, rezultat na poluvremenu u praznom Stejpls Centru je 77:27! Mavsi su u prvoj četvrtini postili 36 poena, u drugoj 41, dok su domaći, istina bez pomoći Kavaja Lenarda, zabeležili 13, odnosno 14 poena. Ni najstariji zaljubljenini u najjaču ligu sveta (i šire) ne pamte ovakav odnos snaga na poluvremenu. Dalas je postigao devet trojki, Klipersi jednu, gosti imaju duplo više skokor (32-16), 13 asistencija više (16-3), šest ukradenih lopti