Bajern slavio pobedu dortmunda: Haland dva puta pogodio, Šalkeu godinu dana trebalo da prekine niz od 30 mečeva bez pobede

Sportal blic 09.01.2021

Fudbaleri Borusije Dortmund su rezultatom 3:1 pobedili Lajpcig u utakmici 15. kola Bundeslige.

Iako od početka sezone nikako ne može da stabilizuje formu, Borusija je uspela da upiše devetu pobvedu u prvenstvu i to na veoma neugodnom gostovanju u Lajpcigu. Lajpcig je igrao dosta bolja od starta šampionske trke, ali nije uspeo da se vrati na čelo tabele i "kazni" jučerašnji poraz Bajerna. Domaćin je bio bolji tokom uvodnih 45 minuta, čemu u prilog ide i činjenica da Borusija nije uspela da uputi nijedan šut ka golu rivalu. U drugom poluvremenu, totalni obrt.