A1 liga: Radnički protiv starog rivala

Glas Šumadije 15.01.2021  |  Glas Šumadije

Posle ubedljivog trijumfa nad Budvom (17:9) na startu turnira grupe B Regionalne A1 lige, u Dubrovniku, vaterpoliste Radničkog u petak od 17 časova očekuje duel sa još jednim starim znancem, Solarisom iz Šibenika, sa kojim su u protekle dve sezone vodili velike borbe za plasman u ovaj rang takmičenja.

Kragujevčani su sjajno otvorili turnir, a golman Lazar Dobožanov u prvom poluvremenu nijednom nije vadio loptu iz svoje mreže (6:0). Od druge četvrtine proradio je i napad, pa mogu biti mirni pred nastavak turnira. Pobedili smo Budvu i ubedljivije nego što je očekivano. Za pohvalu je što smo prvo poluvreme odigrali bez primljenog gola, ali smo u tom periodu imali dosta poteškoća da savladamo njihovog golmana koji je jednostavno branio sve. Dali smo šest pogodaka, a