Hrvatska jedna izvukla bod protiv Japana!

Sport klub 15.01.2021  |  Autor:Saša Ozmo

Rukometna reprezentacija Hrvatske, aktuelni vicešampion Evrope, odigrala je nerešeno sa Japanom 29:29 na startu Svetskog prvenstva u Egiptu, a tim Lina Červara vodio je samo sa 1:0 i bod je spasao pogotkom Čupića sa sedmerca u samoj završnici meča.

Japanci, koje sa klupe predvodi Islanđanin Dagur Sigurdson, odigrali su izvanredan meč, vodili su skoro sve vreme, bilo je i +6 (17:11), ali je Hrvatska na poluvreme ipak otišla sa -3. Nije se trgla Hrvatska odmah ni u nastavku, ali jeste uspela da dođe do izjednačenja 23:23. Međutim, favorit nikako nije uspevao da prelomi i povede uprkos tome što je imao nekoliko napada za tako nešto, a poslednji put na nešto manje od dva minuta do kraja kada je Čupić propustio