Ekskluzivno Liju Cisin, kineski bestseler pisac: Korona razotkrila mane civilizacije
Večernje novosti 14.02.2021 | Dragana Matović
![Ekskluzivno Liju Cisin, kineski bestseler pisac: Korona razotkrila mane civilizacije](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
BIVŠI američki predsednik Barak Obama nije krio da je njegov omiljeni pisac Kinez Liju Cisin (57), koji je postao globalno popularan zahvaljujući trilogiji "Besede o Zemljinoj prošlosti".
Nije tajna ni da je pisca zamolio da mu pošalje poslednji nastavak serijala pre objavljivanja. "Besede..." voli i tvorac "Fejsbuka" Mark Cukerberg, koji je trilogiju preporučio desetinama miliona svojih pratilaca. Cisin je za roman "Problem tri tela", kojim je otvorio troknjižje, dobio nagradu "Hugo", najprestižnije priznanje u naučnoj fantastici, a kompanija "Amazon" želi da ekranizuje njegove knjige, najavljujući bolju seriju od "Igre prestola" u koju će uložiti