"Orlovi" završili kvalifikacije u stilu! Srbija se osvetila Švajcarskoj odličnom poslednjom četvrtinom, Petrušev ponovo briljirao

Sportal blic 21.02.2021  |  P. L.
"Orlovi" završili kvalifikacije u stilu! Srbija se osvetila Švajcarskoj odličnom poslednjom četvrtinom, Petrušev ponovo…

je u poslednjoj utakmicu kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo porazila Švajcarsku rezultatom 88:81.

Veći deo meča naš nacionalni tim nije bio dovoljno ubedljiv, ali je prelomila poslednja deonica u kojoj su "orlovi" postigli 30 poena. Srbiju je ponovo predvodio Filip Petrušev sa 22 poena i osam skokova. Već nakon minuta košarke, Kazadi je dvaput provukao loptu kroz obruč i bio pokretač Švajcaraca koji su zaigrali bolje na startu. Miroslav Raduljica i Filip Petrušev su bili ti koji rivalu nisu dopuštali da se odlepi. Međutim, sredinom prvog perioda se Švajcarska