Bjelica šest poena protiv lidera, Smailagić starter u porazu Golden Stejta (VIDEO)

RTV 21.03.2021  |  Tanjug, RTS

NJUJORK - Košarkaši Sakramenta poraženi su na gostovanju Filadelfiji sa 129:105, uz šest poena Nemanje Bjelice. Srpski reprezentativac odigrao je nepunih 12 minuta i imao još i dva skoka. Šansu je dobio i Alan Smailagić, koji je u porazu Golden Stejta od Memfisa sa 111:103 odigrao prvih osam minuta, pogodio jednu trojku, ali i brzo napravio pet faulova.

Mladi srpski košarkaš Alen Smailagić bio je starter u ekipi Golden Stejta, u meču koji su Voriorsi izgubili od domaćeg Memfisa sa 111:103. Za osam minuta na parketu ”Smajli” je ubacio tri poena. Momak iz Koteža utakmicu je počeo u prvih pet zamenivši na mestu startnog centra Kevona Lunija i odmah pokazo koliko mu data šansa znači. Uzeo je loptu na podbacivanju znatno iskusnijem Jonasu Valančijunasu, a onda ubrzo potom pogodio i trojku. Međutim, to je bilo