Poraz novog prvoligaša

Jug press 02.04.2021

LESKOVAC „ZDRAVLjE“ – „PROLETER NAFTAGAS“ (ZRENjANIN) 89:92 (10:17; 28:29; 26:11; 18:25; 7:10) Košarkaši „Zdravlja“ izgubili su nakon produžetaka poslednji meč u ovoj sezoni na svom terenu od ekipe „Proleter Naftagas“ iz Zrenjanina.

Gosti su pobedili nakon produžetaka sa 89:92 (10:17; 28:29; 26:11; 18:25; 7:10) i tako pokvarili domaćima slavlje zbog plasmana u Prvu ligu Srbije. Da neće biti lako u ovoj utakmici koja se praktično igrala za međusobni prestiž, bilo je jasno već posle prve četvrtine, koju su gosti dobili sa 10:17. „Zdravlje“ je značajno popravilo igru u napadu u drugoj četvrtini, postiglo u ovom delu igre 28 poena, ali je u odbrani „škripalo“, pa su primili 29 i na odmor se otišlo