Vranjanac Kristijan Stošić osvojio srebrnu medalju na Prvenstvu Srbije u planinskom trčanju

Južne vesti 12.04.2021  |  M. M. Južne vesti

Prethodne subote planina Bukulja bila je poprište Prvenstva Srbija u planinskom trčanju u muškoj i ženskoj konkurenciji, a na postolju se kod seniora koji su se takmičili na 10.000 metara našao i Kristijan Stošić iz Atletskog kluba Vranjanski maratonci koji je zauzeo drugo mesto sa rezultaom 46 minuta i 31 sekunda.

Na startu se pojavio rekordan broj učesnika, preko 100 takmičara i takmičarki iz 29 atletskih klubova koji su članovi Srpskog atletskog saveza. Među starterima je bio i Vranjanac Kristijan Stošić koji je okitio srebrnom medaljom i na taj način još jednom grad Vranje istakao na atletskoj mapi Srbije. Uspešniji od Stošića na distanci od 10.000 metara jedini je bio Milan Mitrović iz Beogradskog trkačkog kluba koji za više od 3 minuta bio brži od najbližeg pratioca.