Evropa dobija novog šampiona!

Vesti online 14.04.2021  |  Vesti online

Bajern je pobedio PSŽ u gostima 1:0 golom Čupo Motinga, ali u polufinale Lige šampiona ide tim iz Pariza, koji je dobio prvi meč u Minhenu 3:2. Za mesto u finalu šampion Francuske će igrati sa pobednikom meča Mančester siti – Borusija Dortmund.

Pari Sen Žermen je imao više šansi, Nejmar je tri puta pogađao okvir gola. Bajern je promašaje uspeo da kazni u prvom poluvremenu. Međutim, u nastavku i pored nekoliko ozbiljnih situacija nisu uspeli da daju drugi gol koji bi ih odveo u polufinale. Evropa će dobiti novog šampiona, a PSŽ se na neki način revanširao Bavarcima za poraz u prošlogodišnjem finalu najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja. U drugom meču večeri fudbaleri Čelsija eliminisali su Porto i