Monstruozna MVP partija Jokića: Demonstracija sile Srbina, kos za produžetak, pa pobeda Denvera

Večernje novosti 20.04.2021  |  Novosti online

Srpski centar ne samo da je bio ubedljivo najefikasniji pojedinac na meču i da mu je falilo tri poena da izjednači lični rekord, nego je i pokrenuo preokret kada se činilo da će domaćin izgubiti.

Na tri minuta do kraja Memfis je vodio 114:105, a onda je momak iz Sombora postigao četiri poena i još dva puta dodao Vilu Bartona koji je trojkama istopio prednost rivala. Ostalo je 20 sekundi do kraja kada je momak iz Sombora iznudio faul, pogodio je oba slobodna bacanja za 116:116 i odveo utakmicu u produžetak. U dodatnih pet minuta Denver je opet bio na ivici poraza, ali je još jednom Barton bio precizan na Nikolino dodavanje i izborio drugi produžetak. U njemu