Druga “trojka” Beograda

Vesti online 21.04.2021  |  E. V.

Fudbaleri Beograda iz Adelajda već su zaseli na čelo tabele Prve državne lige Južne Australije, gde nameravaju da ostanu do kraja trke. Pred njima je dugačak put, ali početak sezone obećava. I u drugom kolu zabeležili su pobedu od 3:0 , a snagu ekipe iz Vudvila sada su osetili igrači Adelajd Hilsa. U subotu kup protiv amatera Rezerve prokockale prednost

Meč na Frenk Mičel Park u Vudvilu rešen je u razmaku od 18 minuta igre, ali je fudbalerima najstarijeg srpskog kluba u Australiji trebalo gotovo celo poluvreme da otključaju bravu defanizvnih gostiju. Uporni napadi su se isplatili u 42. minutu, kada je iskusni novajlija Evan Kunavelis uhvatio volej i prebacio istrčalog golmana Hadsona. Asistenciju kod vodećeg gola upisao je Kajl Markam, još jedno ovogodišnje pojačanje Beograda, koji je stigao upravo iz Adelajd