Компанија А1 Србија издваја 10 милиона динара за подршку здравству, образовању и екологији

Бета 26.04.2021

Телекомуникациона компанија А1 Србија (бивши Вип мобајл) објавила је данас да покреће програм друштвене одговорности "Свет какав желиш" у оквиру којег ће издвојити 10 милиона динара за подршку пројектима у области јавног здравља, образовања и екологије.

Како су истакли из компаније, грађани ће бити позвани да пруже допринос у одабиру иницијатива осмишљених да свет учине бољим местом.

"Наша одговорност према заједници у којој се развијамо подразумева да имамо слуха за питања од општег интереса, да преузимамо иницијативу, нудимо и подржавамо иновативна решења. Наш нови програм 'Свет какав желиш' ће се практично надовезати на оно што смо до сада радили за добробит заједнице, јер су ове три области годинама биле у фокусу нашег друштвено одговорног деловања", рекао је генерални директор А1 Србија и А1 Словенија Дејан Турк.

Компанија А1 Србија ће ускоро саопштити који подухвати из области екологије, образовања и јавног здравља ће добити финансијску подршку, као и начине на који грађани могу да се укључе у програм "Свет какав желиш".

Поред Дејана Турка у дискусији су учествовали Лариса Гризило, главни директор људских ресурса и комуникација, А1 Србија и А1 Словенија, Дарко Соковић, партнер у регионалној организацији Пропулсион, Владимир Ђурђевић, метеоролог и професор на Физичком факултету, Анђелка Грујичић, лекарка у области јавног здравља и специјалисткиња социјалне медицине, Немања Ђорђевић, научни комуникатор и експерт за образовне политике, Петар Лаушевић, координатор едукативних пројеката Центра за промоцију науке и истраживач у Институту "Винча", Тамара Којић, покретачица иницијатива Рок камп за девојчице и Километар косе, као и новинар Галеб Никачевић Хасци-Јаре који је био модератор овог онлајн догађаја.

(Бета, 26.04.2021)

Прочитајте још

Кључне речи

Економија, најновије вести »