Gradić koji je bio na "samrti" sada ponovo živi: Kvadrat je skuplji za 20 odsto, a oni koji su ga napustili sada bi lako mogli početi da se vraćaju
Blic 29.04.2021 | D.K.
![Gradić koji je bio na "samrti" sada ponovo živi: Kvadrat je skuplji za 20 odsto, a oni koji su ga napustili sada bi lako…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Uprkos epidemiji korona virusa, cene nekretnina u Boru od prošlog leta porasle su za 20 odsto, za razliku do ostalog dela Srbije gde su početkom aprila prošle godine cene stanova pale u istom tolikom procentu.
Najveći broj kupaca nekretnina u gradu bakra su mlađi porodični ljudi uzrasta od 35 do 40 godina, naglašava Zoran Janković, vlasnik borske gencije za promet nekretnina. - Uglavnom su kupci stanova radnici RTB Bor, kompanije koju je kupio ZiĐin, i to u 90 odsto slučajeva. S obzirom na to da imaju dobre plate, mladi se sve češće odlučuju za kupovinu stana ili kuće, kako bi rešili stambeno pitanje i to je uslovilo porast cena nekretnina u Boru - priča Janković. Cene