Ogroman korak ka olimpijskim igrama: Jovana Preković osvojila zlato u Premijer karate ligi

Sportal blic 02.05.2021

Najbolja srpska karatistkinja osvojila je danas zlatnu medalju na takmičenju Premijer karate lige u Lisabonu.

Prekovićeva je u finalnoj borbi kategorije do 61 kilogram sa ubedljivih 6:0 pobedila Egipćanku Lofti Gijanu. Jovana Preković u prvom kolu takmičenja u Lisabonu pobedila takmičarku iz Ukrajine Anitu Seroginu sa 3:0, a zatim je u drugom kolu pobedila Italijanku Đuliju Anđeluči rezultatom 4:1. U trećem kolu je sa 8:1 pobedila takmičarku iz Japana Someus Maušumi, a u polufinalnom meču je bila još ubedljivija pobedivši Francuskinju Lejlu Hertu, koja je njena direktna