Ko je to mogao da očekuje? Njukasl razbio Lester!

N1 Info 07.05.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Prvi meč 35. kola engleske Premijer lige doneo je veliko iznenađenje – Njukasl Junajted je kao gost sa ubedljivih 4:2 slavio protiv Lester Sitija rezultatom 4:2 (2:0) i tako otežao „Lisicama“ poziciju pred odlučujuće borbe za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Povela je ekipa Stiva Brusa u 22. minutu preko Džozefa Viloka, a 12 minuta kasnije prednost je duplirana preko Pola Dameta, kojem je asistirao Met Riči. Međutim, dominacija „Svraka“ nije se ograničila samo na prvo poluvreme – Kalum Vilson se odlično snašao u 64. i 73. minutu i golovima (svojim 11. i 12. u sezoni) doneo svom timu iznenađujućih 4:0. Do kraja susreta ekipa Brendana Rodžersa uspela je da ublaži poraz pogocima Olbrajtona i Ihenača. Posle ove pobede