Igokea pobedila Zvezdu i obezbedila majstoricu polufinala ABA lige

Danas 08.05.2021  |  Piše: Beta

Drugi meč plej ofa ABA lige Rampa za Crvenu zvezdu u Laktašima. Igokea je u drugom meču plej ofa ABA lige uspela da pobedi crveno-bele – 81:68 i tako izjednači na 1:1 u seriji. Finalista će biti odlučen u majstorici koja će se u utorak igrati u Beogradu, u hali „Aleksandar Nikolić“.

Ekipa Dragana Bajića je od starta granitnom odbranom stopirala goste, koji su doduše u meč ušli sa pet uzastopnih promašaja. Klub iz Republike Srpske je zahvaljujući Potu i Greju lako napravio seriju 15:2 i tako stekao kapital za koji se kasnije ispostavilo da je nedostižan. Na poluvreme je Igokea otišla s rezultatom 45:31, a tačku na prvu deonicu trojkom je stavio Atić. Gosti su u nastavku bili još nervozniji, usled čega su dobili čak tri uzastopne tehničke greške