Na evropskom tronu svega 15 minuta: Prošlo je 55 godina od Partizanovog finala u keš

Kurir 11.05.2021

Na današnji dan pre 55 godina, 11. maja 1966. godine, generacija Partizanovih „beba“, ostvarila je veliki uspeh, plasmanom u finale Кupa evropskih šampiona.

Zlatna generacija Partizana, pohod na Evropu započela je protiv francuskog Nanta. Prvu utakmicu u Beogradu, crno-beli su dobili 2:0, dok je revanš meč u Nantu završen nerešeno 2:2. Sledeći protivnik bio je Verder iz SR Nemačke. U Beogradu Partizan je slavio ubedljivim rezultatom 3:0, a u revanšu Verder je pobedio svega 1:0. Usledilo je nezboravno četvrt finale, koje se i dan danas prepričava. Na gostovanju u Pragu, Sparta je crno-belima nanela težak poraz 4:1.